PZT Polish Tour – trzej Polacy z awansem we Wrocławiu

Michał Mikuła
Michał Mikuła (fot. Kinga Szynklarz)

Trzej polscy tenisiści: Olaf Pieczkowski (PZT Team/KT Jakubowo-Olsztyn), Jasza Szajrych (WKS Grunwald Poznań) i Michał Mikuła (SIKT Płock) awansowali do drugiej rundy turnieju ITF M15 – Beckhoff Tennis Cup (pula nagród 15 tys. dol.). Impreza rozgrywana we Wrocławiu zaliczana jest do cyklu PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Pieczkowski dostał się do głównej drabinki na podstawie rankingu. W pierwszym meczu na kortach Olimpijski Club olsztynianin łatwo uporał się 6:2, 6:2 z Czechem Filipem Dudą, który wcześniej przeszedł zwycięsko eliminacje. Polak potrzebował na to niespełna półtorej godziny

Kolejnym rywalem zawodnika PZT Team będzie rozstawiony z numerem trzecim Kirił Kiwatcew, który po południu wyeliminował po blisko trzygodzinnym maratonie i trzech wyrównanych setach Macieja Rajskiego (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 4:6, 4:6.

W ślady Pieczkowskiego poszedł Jasza Szajrych, który niedawno zdobył złote medale Mistrzostw Polski U23 na kortach AZS-u Poznań. We Wrocławiu reprezentant Polski wygrał w środę 7:6 (7-5), 6:3 z Francuzem Markiem Antoinem-Gaillardem. W 1/8 finału spotka się z Irlandczykiem Michaelem Agwim. Obaj gracze mają za sobą udany wstęp w eliminacjach.

Po południu, w polskim pojedynku, Michał Mikuła (SIKT Płock) okazał się lepszy od posiadacza „dzikiej karty” Adama Majchrzaka (MKT Łódź) 6:2, 6:3. Teraz na drodze Michała stanie David Poljak (nr 6.). Doświadczony Czech awansował już we wtorek, zwyciężając 6:3, 7:5 utalentowanego juniora Tomasza Berkietę (PZT Team/Legia Tenis Warszawa), półfinalistę wielkoszlemowego Australian Open 2023 juniorów.

Oprócz Berkiety w pierwszym dniu turnieju głównego odpadli także rozstawiony z nr 8. Szymon Kielan (PZT Team/KS Górnik Bytom oraz startujący z „dziką kartą” Gabriel Matuszewski (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).

Natomiast w środę ich los podzielili: Karol Drzewiecki (PZT Team/WKS Grunwald Poznań) po porażce z turniejową „dwójką” Sergiejem Fominem z Uzbekistanu 3:6, 6:2, 1:6; Filip Kosiński (PZT Team/KT Szczawno Zdrój) ulegając Australijczykowi Brandonowi Walkinowi 2:6, 0:6; a także Fryderyk Lechno-Wasiutyński (FairPlayce Poznań) przegrywając w trzech zaciętych setach z Czechem Matthew Williamem-Donaldem 6:4, 3:6, 4:6.

Dwaj ostatni otrzymali od organizatorów „dzikie karty”, a specjalizujący się w deblu Drzewiecki walczył wcześniej w kwalifikacjach.

Beckhoff Tennis Cup to drugi przystanek w ramach tegorocznego PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, składającego się z dziewięciu imprez rangi ITF World Tennis Tour. Cykl otworzył ubiegłotygodniowy turniej ITF W15 na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej, w którym w obydwu finałach wystąpiła Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań), w deblu razem z Marceliną Podlińską (KS Górnik Bytom).

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!