Rafael Nadal nie zagra w Roland Garros. Podał datę zakończenia kariery

Rafael Nadal - Casper Ruud - Roland Garros 2022
Rafael Nadal (fot. Carine06 / Flickr)

Rafael Nadal poinformował podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że nie wystąpi w tegorocznej edycji turnieju Roland Garros. Podał również przybliżoną datę zakończenia swojej przygody z tenisem.

Kilka minut po godzinie 16:00 Rafael Nadal pojawił się na scenie i potwierdził doniesienia mediów o rezygnacji z występu w Paryżu. Jeden z najlepszych tenisistów wyjaśnił, że problemy zdrowotne przeciągają się i nie pozwalają mu wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Nadal planuje wrócić do gry, ale nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i czy w ogóle to nastąpi. Według planu, jaki przedstawił zawodnik z Manacor, przyszły sezon, sezon olimpijski, będzie ostatnim w jego zawodowej karierze.

Nadal triumfował w Paryżu 14 razy, a bilans jego spotkań to 110 zwycięstw i zaledwie 3 porażki. Aż pięciokrotnie majorczyk nie stracił seta w drodze po tytuł w stolicy Francji. Do Hiszpana należy także m.in. rekord wygranych meczów z rzędu na nawierzchni ziemnej (81 w latach 2005-2007) oraz tygodni spędzonych nieprzerwanie w czołowej dziesiątce rankingu (912).