Roger Federer wycofał się z Australian Open ze względu na rodzinę

Federer
Roger Federer fot. US Open

Roger Federer po raz pierwszy od 1998 nie zagra w Australian Open. Początkowo była nadzieja, że Szwajcar uda się do Australii, jednak pod koniec roku agent Federera, Tony Godsick, poinformował, że sześciokrotny mistrz Australian Open nie stanie do walki o tytuł.

Przypomnijmy, że w grudniu Federer udał się ze swoim sztabem do Dubaju na obóz przygotowawczy. W czasie trzytygodniowego wyjazdu, były lider rankingu ATP miał podjąć decyzję, czy jego organizm jest gotowy na rywalizację. Szwajcar w ostatnich miesiącach przeszedł dwie operacje kolana.

Czytaj także: Roger Federer wycofał się z Australian Open. Kamil Majchrzak w głównej drabince – Tenis by Dawid

Jednak jak informuje Andre Sa, reprezentujący Tennis Australia, powiedział, że według niego powodem wycofania się Federera jest obowiązkowa kwarantanna, która oddzieliłaby od rodziny na minimum pięć tygodni.

Cytowany przez BandSports, Andre Sa powiedział, że “rozmawiał z Federerem miesiąc temu i Szwajcar miał dwie możliwości. Mógł przyjechać z całą rodziną i poddać się kwarantannie, lecz problem polegał na tym, że cała rodzina nie mogłaby wyjść z pokoju przez 14 dni”.

Wyjątek opuszczania pokoju dotyczy wyłącznie zawodników i ich trenerów. Zatem Roger mógłby codziennie wychodzić na treningi, lecz jego rodzina musiałaby siedzieć w pokoju nieprzerwanie przez dwa tygodnie. Zapewne Szwajcar nie chciał narażać żony i czwórki dzieci na takie warunki.

Jak twierdzi Andre Sa, Roger Federer miał mu powiedzieć: “Facet, mam 39 lat, czwórkę dzieci i 20 wielkoszlemowych triumfów. Nie mam już czasu na bycie przez pięć tygodni z dala od mojej rodziny”.

Sprawdź również: Dayana Yastremska zawieszona za doping – Tenis by Dawid

Nie od dziś wiadomo, że Federer jest bardzo rodzinny. Na wszystkie najważniejsze turnieje Roger zabiera całą rodzinę. Nie inaczej było podczas Australian Open w 2017 roku, kiedy Szwajcar wygrał w finale z Rafaelem Nadalem.


Pamiętajcie, że Australian Open i turnieje w Melbourne możecie obstawiać u naszych partnerów. Wszystkie aktualne promocje, przygotowane specjalnie dla naszych czytelników, znajdziecie w zakładce Bukmacherzy

Dyskusja o tenisie trwa przez cały rok w naszej grupie.