Rywalizacja mocarstw w grupie C – Wielka Brytania vs. USA i starcie drugich rakiet [ANALIZA]

John Isner (fot. MacKrys)

Niezwykle ciekawie zapowiada się ostatnia kolejka zmagań w grupie C w ramach ATP Cup, ponieważ nic nie jest jeszcze rozstrzygnięcie, a wszystkie zespoły mają bilans 1-1. USA jest na prowadzeniu w grupie i wygrana da im awans do półfinału. Anglicy także potrzebują zwycięstwa i przy okazji wygranej Niemiec z Kanadą. Dziś pod lupę wziąłem ponownie starcie drugich rakiet i znów będzie to John Isner, którzy zmierzy się z Danem Evansem.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Faworytem spotkania jest Brytyjczyk, który poprzednie mecze wygrał bardzo pewnie. Zarówno ze Struffem jak i Shapovalovem nie stracił seta, a nawet przez chwilę nie był zagrożony. Inną kwestią jest fakt, że zarówno Niemiec jak i Kanadyjczyk nie są w optymalnej formie i grają falami. Dan od jakiegoś czasu gra stabilnie i w najlepszy sposób wykorzystuje swoje zalety jak serwis czy slajs. Według mnie dziś może napotkać pierwsze problemy i warto spróbować kierunku pod przełamanie dobrej passy. Oczywiście na przestrzeni całego meczu równiejszy będzie Evans, więc skupiłbym się na obstawianiu głównie pierwszego seta, kiedy to John będzie w optymalnej dyspozycji fizycznej.

John Isner w końcówce ubiegłego roku wyglądał po prostu słabo. Miałem wrażenie, że nie wytrzymał fizycznie i wyglądał blado praktycznie w każdym elemencie, a ratował się tylko serwisem. Bekhend oraz poruszanie się było jego największymi bolączkami. Jednak w Sydney wygląda znacznie lepiej i widać, że przerwa od tenisa podziałała na niego korzystnie. Serwis funkcjonuje jak należy, choć nie jest jeszcze idealnie, ponieważ po drugim podaniu popełnia jeszcze zbyt wiele błędów. Efektem tego jest dość spora jak na niego liczba bp. Niestety nie wytrzymał tempa z Janem-Lennardem Struffem, ale obiektywnie trzeba przyznać, że były to całkiem udane zawody. Widać, że do optimum formy jeszcze trochę brakuje i by liczyć się z Evansem musi perfekcyjnie operować “jedynką”, gdyż wdawanie się w dłuższe wymiany nie ma większego sensu. John musi maksymalnie je skracać i wybijać z rytmu Brytyjczyka, który będzie katował bekhend Amerykanina i czekał na błędy oraz ewentualne kryzysy. Isner musi grać głębokie piłki, szczególnie na bekhend Dana i wtedy jego szanse w wymianach nieco wzrosną.

Podsumowując, Evans jest zasłużonym faworytem tego starcia, gdyż ma więcej atutów od Isnera, który musi liczyć na skuteczne podanie. W wymianach nie będzie miał większych szans, a bynajmniej nic na to nie wskazuje, ponieważ w ostatnich meczach Brytyjczyk był wręcz bezbłędny, lecz jego rywale byli ewidentnie pod formą. Dan oddał zaledwie trzy gemy Struffowi, który z kolei ograł Isnera, więc jeśli tenis byłby tak bardzo logiczny to Evans powinien ten mecz wygrać z łatwością. Jednak tak bywa rzadko, a dość krótka historia ich spotkań mówi, że Isner lubi z nim grać i już go ogrywał, choć było to dość dawno. Gram także pod przełamanie dobrej serii Evansa, który wygrał oba poprzednie mecze po underach gemowych. Isner ma jeden porządny argument, który może sporo namieszać w tym pojedynku jak i w całym meczu pomiędzy Wielką Brytanią, a USA. Najbliżej mi do scenariusza ze sporą liczbą gemów. Jak spojrzymy w ostatnie wyniki Johna to nie napawają optymizmem, ale tendencja w końcu się zmieni, co widać po wyraźnym progresie w stosunku do końcówki sezonu 2021.

Typ: John Isner +1,5 gema (ha) w I secie
Kurs: 1,54 (forBET)

Ewentualną alternatywą jest zakład na powyżej 11,5 gema w meczu Johna Isnera.


Warto przypomnieć o promocji TurboKurs, dzięki której tylko dziś można zagrać zwycięstwo Igi Świątek po podwyższonym kursie, a mianowicie 2,0! Maksymalna stawka to 100 PLN. Polka podejmie w Adelajdzie Leylah Fernandez i jest faworytką tego meczu, choć mecz zapowiada się równo.

Link do oferty TUTAJ!


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.