Symboliczna zmiana warty? Hiszpanie zagrają o finał Indian Wells [ANALIZA]

Rafael Nadal
Rafael Nadal (fot. Shinya Suzuki / flickr.com)

Z jednej strony legendarna postać i lider tabeli wszech czasów pod względem liczby zwycięstw wielkoszlemowych, a z drugiej niezwykły talent, tytan pracy i nadzieja na płynną zmianę pokoleniową w hiszpańskim tenisie. Przed nami półfinał Indian Wells, po którym powiemy, że seria trwa dalej i król nie chce ustąpić lub nieubłaganie idzie „nowe” i jesteśmy świadkami symbolicznego wydarzenia.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Rafael Nadal vs. Carlos Alcaraz Garfia

Powiedzieć hit to raczej za mało. Spotkanie między wielkim mistrzem, a prawdopodobnie jego następcą aż przyprawia o dreszcze. Starcie Nadala z Kyrgiosem wydaje się, że było tylko przystawką przed prawdziwym daniem głównym. Oczywiście malkontenci powiedzą, że przed rokiem miało być podobnie, a Rafa zweryfikował młodziutkiego Carlosa. Jednak sytuacja jest teraz zgoła inna. Carlos Alcaraz gra najlepszy tenis w karierze, a jego umiejętności cały czas rośną, a przy tym forma oraz pewność siebie. Przed rokiem jego doświadczenie było jeszcze nikłe, dopiero wchodził na salony i debiutował na wielu arenach. Dziś już można rzec, że jest obyty i śmiem wątpić, że zobaczymy powtórkę, a Alcaraz kolokwialnie mówiąc „się spali”. Może to dziwnie zabrzmi, ale mimo że Nadal notuje najlepszą serię zwycięstw w karierze to czuję, że to dobry moment na symboliczną zmianę warty i jeśli ktoś ma przerwać tę passę to najlepiej jego rodak, który prawdopodobnie będzie królować na kortach w przeciągu następnych paru lat, a może i dłużej. Jego rozwój przebiega wręcz wzorcowo i widać progres w każdym elemencie, nawet w serwisie, który wydawał się póki co najsłabszą stroną 18-latka. Carlos zagrał w Indian Wells cztery mecze i we wszystkich brylował, nie tracąc ani jednego seta. W sumie nawet żaden rywal nie był tego bliski, a to ważne pod względem mentalnym, ale też fizycznym. Zdrowie wydaje się, że może być tutaj kluczowe, ponieważ Nadal zagrał już tutaj trzy bardzo trudne mecze. Na początek trzy sety z Kordą, z którym przegrywał już 2-5 w decydującej partii. Później łatwa wygrana z Evansem, ale rundę później ogromne męczarnie z Opelką, który mógł i powinien urwać seta, a swoją drogą zagrał bardzo dobre zawody. W ćwierćfinale zagrał drugi raz na pełnym dystansie, a dość blisko zwycięstwa był Kyrgios, któremu trochę wysiadła głowa, a w ważnych momentach nie pomagał sobie serwisem. Ogólnie Australijczyk zagrał bardzo poprawnie, ale jednak zabrakło pewnych detali i być może lepszej koncentracji oraz szczęścia. Co ważne to także fakt, że Nadal cały czas powtarza, iż odczuwa spory ból w stopie i potrzebować będzie przerwy na rehabilitację. Stąd też zrezygnował ze startu w Miami i wróci dopiero na turnieje na nawierzchni ziemnej (prawdopodobnie Monte Carlo). Ciężko stwierdzić w jakiej formie zdrowotnej będzie Rafa, ale można przypuszczać, że nie będzie gotowy w 100%, a ewentualna rezygnacja nie powinna zdziwić, choć z Kyrgiosem akurat na nic nie narzekał. Nie zagrał wybitnego meczu, a po prostu go sobie wywalczył jak to ma często w zwyczaju. Charakteru nigdy nie można było mu odmówić, za co należy się dozgonny szacunek. Dziś typuję seta Alcaraza, choć oczywiście nie można być zdziwionym, gdy znów zostanie zweryfikowany. Liczę na postęp w sferze mentalnej i mam nadzieję, że fakt, iż gra z idolem go nie sparaliżuje. Jeśli ktoś nie ufa Carlosowi, można ewentualnie spróbować zagrać typ na powyżej 20,5 gemów.

Typ: Carlos Alcaraz Garfia wygra seta
Kurs: 1,5 (forBET)

Warto dodać, iż forBET na spotkania Alcaraz vs. Nadal oraz Świątek vs. Sakkari wystawił kursy bez marży (0%), więc praktycznie po najwyższych kursach na rynku! Zachęcamy do sprawdzenia także oferty specjalnej, która jest już dostępna lub niebawem się ukaże.


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.