Symboliczna zmiana warty? Hiszpanie zagrają o finał Indian Wells [ANALIZA]

Rafael Nadal
Rafael Nadal (fot. Shinya Suzuki / flickr.com)

Z jednej strony legendarna postać i lider tabeli wszech czasów pod względem liczby zwycięstw wielkoszlemowych, a z drugiej niezwykły talent, tytan pracy i nadzieja na płynną zmianę pokoleniową w hiszpańskim tenisie. Przed nami półfinał Indian Wells, po którym powiemy, że seria trwa dalej i król nie chce ustąpić lub nieubłaganie idzie “nowe” i jesteśmy świadkami symbolicznego wydarzenia.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Rafael Nadal vs. Carlos Alcaraz Garfia

Powiedzieć hit to raczej za mało. Spotkanie między wielkim mistrzem, a prawdopodobnie jego następcą aż przyprawia o dreszcze. Starcie Nadala z Kyrgiosem wydaje się, że było tylko przystawką przed prawdziwym daniem głównym. Oczywiście malkontenci powiedzą, że przed rokiem miało być podobnie, a Rafa zweryfikował młodziutkiego Carlosa. Jednak sytuacja jest teraz zgoła inna. Carlos Alcaraz gra najlepszy tenis w karierze, a jego umiejętności cały czas rośną, a przy tym forma oraz pewność siebie. Przed rokiem jego doświadczenie było jeszcze nikłe, dopiero wchodził na salony i debiutował na wielu arenach. Dziś już można rzec, że jest obyty i śmiem wątpić, że zobaczymy powtórkę, a Alcaraz kolokwialnie mówiąc „się spali”. Może to dziwnie zabrzmi, ale mimo że Nadal notuje najlepszą serię zwycięstw w karierze to czuję, że to dobry moment na symboliczną zmianę warty i jeśli ktoś ma przerwać tę passę to najlepiej jego rodak, który prawdopodobnie będzie królować na kortach w przeciągu następnych paru lat, a może i dłużej. Jego rozwój przebiega wręcz wzorcowo i widać progres w każdym elemencie, nawet w serwisie, który wydawał się póki co najsłabszą stroną 18-latka. Carlos zagrał w Indian Wells cztery mecze i we wszystkich brylował, nie tracąc ani jednego seta. W sumie nawet żaden rywal nie był tego bliski, a to ważne pod względem mentalnym, ale też fizycznym. Zdrowie wydaje się, że może być tutaj kluczowe, ponieważ Nadal zagrał już tutaj trzy bardzo trudne mecze. Na początek trzy sety z Kordą, z którym przegrywał już 2-5 w decydującej partii. Później łatwa wygrana z Evansem, ale rundę później ogromne męczarnie z Opelką, który mógł i powinien urwać seta, a swoją drogą zagrał bardzo dobre zawody. W ćwierćfinale zagrał drugi raz na pełnym dystansie, a dość blisko zwycięstwa był Kyrgios, któremu trochę wysiadła głowa, a w ważnych momentach nie pomagał sobie serwisem. Ogólnie Australijczyk zagrał bardzo poprawnie, ale jednak zabrakło pewnych detali i być może lepszej koncentracji oraz szczęścia. Co ważne to także fakt, że Nadal cały czas powtarza, iż odczuwa spory ból w stopie i potrzebować będzie przerwy na rehabilitację. Stąd też zrezygnował ze startu w Miami i wróci dopiero na turnieje na nawierzchni ziemnej (prawdopodobnie Monte Carlo). Ciężko stwierdzić w jakiej formie zdrowotnej będzie Rafa, ale można przypuszczać, że nie będzie gotowy w 100%, a ewentualna rezygnacja nie powinna zdziwić, choć z Kyrgiosem akurat na nic nie narzekał. Nie zagrał wybitnego meczu, a po prostu go sobie wywalczył jak to ma często w zwyczaju. Charakteru nigdy nie można było mu odmówić, za co należy się dozgonny szacunek. Dziś typuję seta Alcaraza, choć oczywiście nie można być zdziwionym, gdy znów zostanie zweryfikowany. Liczę na postęp w sferze mentalnej i mam nadzieję, że fakt, iż gra z idolem go nie sparaliżuje. Jeśli ktoś nie ufa Carlosowi, można ewentualnie spróbować zagrać typ na powyżej 20,5 gemów.

Typ: Carlos Alcaraz Garfia wygra seta
Kurs: 1,5 (forBET)

Warto dodać, iż forBET na spotkania Alcaraz vs. Nadal oraz Świątek vs. Sakkari wystawił kursy bez marży (0%), więc praktycznie po najwyższych kursach na rynku! Zachęcamy do sprawdzenia także oferty specjalnej, która jest już dostępna lub niebawem się ukaże.


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.