Wimbledon – Rosolska w ćwierćfinale, grają juniorzy!

Alicja Rosolska - tenis
Alicja Rosolska & Michael Venus (fot. Carine06 / flickr.com)

Alicja Rosolska (KT Warszawianka) i Nowozelandka Erin Routliffe awansowały do ćwierćfinału 135. edycji Wimbledonu, po wygranej z rozstawionym z numerem 11. deblem amerykańsko-japońskim Asia Muhammad i Ena Shibahara 6:4. 7:6 (7-3). Na londyńskiej trawie, ze zmiennym szczęściem, rywalizują polscy juniorzy. 

Od początku obie pary pilnowały swoich serwisów, a pierwsza szansa na przełamanie pojawiła się dopiero w dziewiątym gemie i polsko-nowozelandzki duet ją wykorzystał. Chwilę później rozstrzygnął losy pierwszej partii 6:4.

Drugi set przebiegał podobnie, a po zdobyciu „breaka” na 6:5 Rosolska i Routliffe były o krok od awansu do ćwierćfinału. Jednak wypuściły z rąk przewagę i doszło do tie-breaka, którego zdołały wygrać 7-3. Teraz polsko-nowozelandzka para będzie walczyć o miejsce w półfinale z Amerykankami Danielle Rose Collins i Desirae Krawczyk.

Rosolska jest ostatnim reprezentantem Polski w The Championships 2022 w gronie seniorów W londyńskim turnieju pozostali juniorzy, którzy rywalizację rozpoczęli w weekend.

W poniedziałek 1/8 finału osiągnęła Olivia Lincer, pokonując w drugiej rundzie Dunkę Johanne Svendsen 7:6 (7-0), 7:5. O ćwierćfinał będzie teraz walczyć z Kanadyjką Victorią Mboko. Do gry podwójnej Polka zgłosiła się ze Słowaczką Renatą Jamrichovą, a ich rywalkami w pierwszym meczu będą Brytyjki Sophia Johnson i Daniela Piani.

Natomiast 16-letnia Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa), debiutująca w Wielkim Szlemie, przegrała w drugiej rundzie singla z rozstawioną z numerem trzecim Czeszką Nikolą Bartunkovą 5:7, 1:6. Przed Weroniką jeszcze występ w deblu, w parze z z Holenderką Isis Louise Van Den Broek, a spotkają się we wtorek z Brytyjkami Hephzibah Oluwadare i Hannah Klugman.

Także we wtorek o awans do 1/8 finału, ale w singlu, będzie walczył Martyn Pawelski, a jego rywalem w drugiej rundzie będzie Francuz Paul Barbier-Gazeu.

Natomiast w grze podwójnej chłopców awans do drugiej rundy wywalczył Olaf Pieczkowski z Czechem Janem Mensikiem. Para numer sześć w drabince pokonała Japończyków Lennona Roarka Jonesa i Hayato Matsuokę 6:4, 6:4. Teraz na jej drodze staną Szwajcarzy Dylan Dietrich i Kilian Feldbausch.

Pierwsze mecze deblowe przegrali w poniedziałek Martyn Pawelski oraz Borys Zgoła, startujący z zagranicznymi partnerami.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!