Wimbledon – pogromczyni Świątek poza turniejem!

Alize Cornet - tenis
Alize Cornet (fot. NAPARAZZI / flickr.com)

Alize Cornet, która w sobotę zakończyła serię Igi Świątek dziś pożegnała się z turniejem. Francuzka przegrała 6:3, 4:6, 3:6 z Ajlą Tomljanović.

To Cornet lepiej zaczęła spotkanie, przełamała rywalkę i choć traciła podanie to błyskawicznie potrafiła wrócić na prowadzenie. W efekcie pierwszego seta zapisała na swoje konto.

W drugiej partii zaczęła od straty podania, ale odrobiła straty i miała nawet break pointy na 3:1. Australijka była w stanie utrzymać podanie, co okazało się punktem zwrotnym meczu.

Francuzka od początku spotkania wyszła na mecz z obandażowanym udem, a uraz z gema na gem dawał jej się we znaki co raz bardziej. Australijka wyszła na prowadzenie i doprowadziła do trzeciej partii.

W niej kontuzja uniemożliwiała Cornet granie na swoim optymalnym poziomie. Choć od stanu 1:5 częściowo odrobiła straty to na więcej nie było jej stać. Przegrała 3:6 i odpadła z turnieju.

Tomljanović w ćwierćfinale zmierzy się z Eleną Rybakiną, która dziś w dwóch setach pokonała Petrę Martić.

W pozostałych meczach Amanda Anisimowa również dwa do zera ograła Hermony Tan, a w hicie dnia Simona Halep rozbiła Paulę Badosę 6:1, 6:2.