WTA Madryt – Comeback Queen! Magdalena Fręch w drugiej rundzie!

Fręch - tenis
Magdalena Fręch (fot. PZT)

Magdalena Fręch kontynuuje dobre występy w Madrycie. Po zwycięstwie nad Jasmine Paolini (WTA 68) Polka awansowała do drugiej rundy zawodów WTA 1000.

Spotkanie rozpoczęto się lepiej dla reprezentantki Włoch, która zdobyła przełamanie już w trzecim gemie. Jak się później okazało, był to ostatni dobry moment Paolini w premierowej partii. Kolejne pięć gemów padło bowiem łupem Magdaleny Fręch, która tym samym wygrała pierwszego seta wynikiem 6:2.

Druga odsłona potoczyła się niemal identycznie. Włoszka ponownie zdobyła przewagę w gemie numer trzy, ale tym razem była w stanie potwierdzić ją podaniem i objąć prowadzenie 3:1. To był jednak koniec zdobyczy Paolini w tym spotkaniu. Polka raz jeszcze zanotowała imponującą serię pięciu wygranych gemów z rzędu i po około godzinie i dwudziestu minutach gry zakończyła pojedynek wynikiem 6:2, 6:3 i awansowała do kolejnej rundy turnieju.

Teraz poziom trudności znacznie wzrośnie, bowiem kolejną rywalką Magdaleny Fręch będzie Jessica Pegula. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę.