Zmiany w kalendarzu. Nie odbędzie się tournée w Azji!

Photo by Jeremy Bishop on Unsplash

Mimo że tenis wrócił do gry, to jednak nie we wszystkich miejscach na świecie będzie toczyła się rywalizacja. Najnowsze informacje ze strony ATP potwierdzają, że w bieżącym roku nie odbędą się turnieje w Azji.

Najważniejszą informacją jest odwołanie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W ostatnim kwartale 2021 roku w Azji nie odbędą się żadne turnieje. Do teraz nie wiadomo co z WTA Finals, które miało odbyć się w Singapurze. Trwają rozmowy, by turniej kończący sezon przenieść do Europy.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Turniej ATP Masters 1000 w Indian Wells, który zawsze rozgrywany był w pierwszym kwartale roku, został przeniesiony na październik. Poza zmianą daty będą również inne zasady rywalizacji. Drabinka turnieju została rozszerzona do 96 miejsc, a czas trwania do 11 dni.

Turniej w Petersburgu zajmie miejsce anulowanej imprezy w Bazylei i ponownie będzie mieć rangę ATP 250. Zadebiutujemy zaś w San Diego, gdzie zostanie rozegrany turniej ATP 250.

Jedną z ważniejszych informacji jest powrót ATP Next Gen Finals. Turniej dla najlepszych ośmiu zawodników młodego pokolenia zostanie standardowo rozegrany w Mediolanie (rok temu się nie odbył).

Pełny kalendarz ATP do końca roku:

20 wrześniaMetz (ATP 250), Nur-Sultan (ATP 250), Laver Cup
27 wrześniaSofia (ATP 250), San Diego (ATP 250)
4 październikaIndian Wells (ATP Masters 1000)
18 październikaMoskwa (ATP 250), Antwerpia (ATP 250)
25 październikaWiedeń (ATP 500), Petersburg (ATP 250)
1 listopadaParyż (ATP Masters 1000)
8 listopadaNext Gen ATP Finals, Sztokholm (ATP 250)
15 listopadaNitto ATP Finals

Andrea Gaudenzi, prezes ATP, powiedział: „W tym roku zachowaliśmy elastyczne podejście do planowania kalendarza, ze względu na stale rozwijającą się sytuację pandemiczną. Niezwykle przykro jest ogłosić, że w tym sezonie odwołaliśmy nasz swing w Azji. Nie możemy się doczekać powrotu w 2022 roku”.

Cały kalendarz do wglądu TUTAJ


Pamiętajcie, że wszystkie turnieje tenisowe możecie obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujecie pakiet powitalny o wartości 2350 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 100 PLN oraz 14 dni gry bez podatku!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sport_900x300.gif

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Źródło: własne/ATP