Analiza na 27.03.21

Analiza - typy bukmacherskie

ATP 1000 Miami
Marton Fucsovics vs
Thanasi Kokkinakis

Spotkanie drugiej rundy prestiżowego turnieju rangi Masters w Miami. Zawody w tym roku są wyjątkowe głównie za sprawą ubogiej obsady, gdyż nie pojawiło się aż 33 zawodników z pierwszej setki rankingu. Związane jest to m.in. z restrykcjami dot. pandemii jak pobyt w „bańce” w Miami i ewentualnie późniejsza kwarantanna po powrocie do Europy. Dodatkowym argumentem za tym, by nie lecieć do USA był także fakt, iż nie odbył się turniej w Indian Wells. Ponadto za chwilę rozpoczyna się sezon ziemny, więc wielu graczy przygotowuje się stricte pod te turnieje i Roland Garros. Z turnieju wycofała się m.in. wielka trójka, więc jest to też spora szansa na wygranie tysięcznika dla zawodników z szerokiego zaplecza czołówki. Więcej o obsadzie turnieju pisaliśmy w zapowiedzi.

Jednym z najciekawszych sobotnich meczów jest starcie Fucsovicsa z Kokkinakisem. Faworytem jest Węgier, choć kurs na niego jest i tak dość wysoki, a najwyższy na ten moment oferuje eWinner. Marton w tym sezonie prezentuje bardzo dobrą dyspozycję, czego potwierdzeniem są znakomite rezultaty w ostatnich turniejach w Rotterdamie, Doha oraz Dubaju, gdzie osiągnął finał i ćwierćfinały. Jedynym zawodnikiem, z którym przegrywał był Andrey Rublev (trzykrotnie, w tym raz przez walkower). Węgier gra bardzo dojrzały tenis, a jego dużym atutem jest siła mentalna oraz spokój na korcie. Gra niebywale cierpliwie, a gdy wyczuje moment potrafi znakomicie przyśpieszyć grę. Zawodnik zaawansowany technicznie, który popełnia mało błędów. Gdy forma dopisuje to bardzo ciężko go zatrzymać. Po wspomnianych turniejach zdecydował się odpocząć, co powinno wpłynąć na niego pozytywnie, gdyż narzekał na brak świeżości. Starcie z Australijczykiem będzie jego pierwszym w tym turnieju, więc jak na początek dostał dość niewygodnego rywala.

Sprawdź unikalną promocję na start od eWinner
155 PLN bez żadnego ryzyka z kodem TBD

Thanasi Kokkinakis w tym roku wrócił do regularnej gry po perturbacjach życiowych, a dokładnie poważnych problemach zdrowotnych. Tego zawodnika za bardzo przedstawiać nie trzeba, bo w tourze obecny jest już wiele lat, mimo że dalej jest dość młody (zaczynał bardzo wcześnie). Kangur dysponuje sporym arsenałem ofensywnym i potrafi postraszyć rywali w każdym elemencie, choć zdecydowanie bardziej preferuje grę z głębi kortu. Główne jego atuty to serwis i forhend, choć po bekhend także nie sprawia mu problemu. Najlepszy występ w tym sezonie zaliczył rzecz jasna w Melbourne, gdzie jak równy z równym walczył ze Stefanosem Tsitsipasem. Mimo, że odpadł w II rundzie to pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. W tym meczu powalczy o przełamanie bariery II rundy.

Thanasi Kokkinakis w Miami 2021

W Miami przechodził dwustopniowe kwalifikacje pokonując zawodników niedoświadczonych jak na standardy głównego cyklu. Wyeliminował kolejno Ferreirę, Vilelle i Mochizukiego. Z żadnym nie stracił nawet seta i teoretycznie wydawać by się mogło, że jest w wysokiej formie, jednak mecze wyglądały zgoła inaczej. Rywale zwyczajnie nie postawili oporu. Mecz z Fucsovicsem będzie znacznie cięższym wyzwaniem pod każdym względem. Mam także wątpliwości co do przygotowania motorycznego Thanasiego, gdyż w ostatnim meczu z niedoświadczonym Japończykiem poruszał się dość topornie i wyraźnie skracał wymiany. Mecz wygrany nieco na stojąco, a i tak błędów pojawiło się dość sporo. Serwis nie był jego najmocniejszym elementem, co powinno być kluczowe w następnym meczu.

Roger Federer zachwycał się jego grą i wysłał mu gratulacje po zwycięstwie. Thanasi Kokkinakis wraca na salony – Tenis by Dawid

Podsumowując akcje Martona Fucsovicsa na ten moment są warte znacznie więcej, gdyż ostatnia dyspozycja przemawia za minimalnym faworytem tego meczu. Osobiście wystawiłbym nieco niższe kursy na Węgra. Będzie to pierwsze spotkanie tych zawodników. Mam tylko nadzieję, że Węgier podtrzyma dyspozycję z ostatnich turniejów i nie obniży lotów. Trzeba sobie zdać sprawę, że żaden zawodnik nie będzie trzymał wysokiej formy przez cały sezon, gdyż jest to bardzo ciężkie w realizacji (tenis to też strategia startów). W końcu przyjdą słabsze występy Martona, lecz mam nadzieję, że to nie będzie ten moment.

Typ: Marton Fucsovics wygra (eWinner)
Kurs: 1,75


  • Bukmacher eWinner oferuje najlepszy bonus powitalny na rynku czyli I zakład bez żadnego ryzyka do 155 PLN z kodem TBD (w przypadku wygranej otrzymujesz wygraną, a w przypadku porażki zwrot bez żadnych obrotów)!
  • Wszystkie bonusy powitalne od naszych partnerów możesz sprawdzić TUTAJ!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017.