Analiza na 31.08.21

US Open
Alexander Zverev vs Sam Querrey

Spotkanie I rundy, które wziąłem pod lupę z kilku powodów. Oczywiście bitym faworytem według ekspertów oraz bukmacherów jest Alexander Zverev, który typowany jest nawet do walki o triumf w turnieju i nie ma co się dziwić, gdyż wygrał ostatnio Igrzyska Olimpijskie oraz turniej rangi Masters 1000, a jego forma jest bardzo wysoka. Jednak jest kilka argumentów, które mogą świadczyć, że Niemiec nie przejdzie I rundy spacerkiem.

Alexander Zverev to finalista US Open sprzed roku. Jak pamiętamy minimalnie przegrał ze swoim dobrym kolegą Dominiciem Thiemem, a o porażce zdecydowały detale, a szczególnie brak doświadczenia oraz nerwy. W tym roku jest dojrzalszym zawodnikiem i na pewno jest gotowy na końcowy triumf. Niemiec poprawił swoją grę praktycznie w każdym elemencie i co ważne trzyma emocje na wodzy. Jego głównym atutem jest bardzo dobre podanie i już nie popełnia tylu podwójnych błędów co w ostatnich sezonach. Na pewno jest to jeden z kandydatów do przerwania znakomitej passy Djokovicia na Wielkich Szlemach. Jednak historycznie, Zverev największe problemy miewa w pierwszych rundach turniejów, głównie z graczami niżej notowanymi, którzy skazywani są na porażkę. Możliwe, że to kwestia mentalna lub przyzwyczajenia się do kortów. Sasza jest raczej typem zawodnika, który rozkręca się z każdym meczem. Oczywiście czysto teoretycznie nie powinien mieć większych problemów z Amerykaninem, ale to tylko sport i nic nie jest pewne. Brzmi to trochę jak frazes, ale często o dalszym przebiegu meczu decyduje jedna akcja, pozornie błaha – swoisty efekt motyla.

Sam Querrey znajduje się w głębokim kryzysie, a ostatni mecz wygrał pod koniec czerwca na Wimbledonie. Z kolei ostatnie zwycięstwo na nawierzchni twardej odnotował w lutym. Statystyki są fatalne i skazują go na sromotną porażkę. Jednak Sam to siła doświadczenia, która co prawda nie zawsze idzie w parze z wynikiem, ale jeśli jest dobrze przygotowany pod kątem serwisu to może rywalizować z zawodnika z samej czołówki. Oczywiście jego dodatkowym atutem będzie miejscowa publiczność, która w chwili kryzysu może podnieść go na duchu, a to niewątpliwie będzie potrzebne. Jestem w stanie uwierzyć w przełamanie Querreya. Nie myślę o zwycięstwie oczywiście, ale chociaż o urwanym secie, co mnie w zupełności usatysfakcjonuje. Rola underdoga w tym meczu powinna mu tylko pomóc i nieco rozluźnić, co niewątpliwie mu się przyda.

Podsumowując, pod kątem obecnej formy Alexander Zverev wręcz miażdży swojego oponenta, lecz często wychodzę z założenia, że każda passa ma swój kres. Okoliczności ku temu sprzyjają, by Sam Querrey w końcu zagrał dobre zawody, a ma do tego świetne argumenty czyli atomowy serwis i forhend. Amerykanin w meczu o punkty nie był widziany od prawie miesiąca, więc pozostaje mieć nadzieję, że przyłożył się do treningów. Ma znakomitą okazję by zmazać plamę za słaby sezon. Proponuję by pójść w kierunku liczby gemów. Przy dwóch wyrównanych setach i wyniku nawet 3-0 over gemowy jest jak najbardziej do pokrycia. Ewentualny set Sama praktycznie równa się z sukcesem.

Typ: powyżej 29,5 gema (forBET)
Kurs: 1,54

US Open możesz zagrać także bez podatku – promocja

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ OFERTĘ TENISOWĄ NA POLSKIM RYNKU I ODBIERZ BONUS POWITALNY O WARTOŚCI 2350 PLN, A W TYM M.IN. ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 100 PLN I 14 DNI GRY BEZ PODATKU PRZY UŻYCIU KODU TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.