Analiza na 02.09.21

US Open
Maxime Cressy vs Nikoloz Basilashvili

Spotkanie II rundy US Open, które wyłoni rywala dla Opelki lub Musettiego, co pokazuje tylko, że po odpadnięciu Pablo Carreno Busty drabinka została oczyszczona i któryś z nich zapamięta ten turniej na bardzo długo i być może osiągnie życiowy wynik. Dzisiaj wyraźnym faworytem jest Nikoloz Basilashvili, lecz rewelacyjnego gospodarza stać na bardzo wiele. Maxime Cressy to jeden z nielicznych zawodników reprezentujący klasyczny styl serwis & wolej.

Analizę rozpocznę od sprawcy jednej z największych niespodzianek I rundy. Maxime Cressy był skazywany na porażkę z rozstawionym Hiszpanem i wszystko wskazywało na to, że faworyt wygra bez straty seta. Jak wszyscy już wiemy Amerykanin odrobił tę stratę, a w tb piątego seta obronił aż cztery piłki meczowe. Oczywiście miał w tym sporo szczęścia, gdyż to Hiszpan mocno pomógł, ale też trzeba oddać Cressy’emu co należy do niego. Co warto podkreślić na sam początek – znakomicie serwował. 44 asy serwisowe w pięć setów to znakomity wynik. Drugim atutem była oczywiście gra przy siatce, która stała na bardzo wysokim poziomie. Przygotowanie fizyczne oraz atletyczne Amerykanina to istna poezja, szczególnie przy tym wzroście. Jeśli serwis funkcjonuje jak należy to ciężko o przełamanie. Pablo Carreno Busta to znakomity returner, a mimo to w większości przypadków nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Według mnie Maxime nie ma czego się bać i stoi przed ogromną szansą na poprawienie życiowego sukcesu. On tylko może, nic nie musi. Warto zauważyć, że kursy na niego rosną, co nie jest dobrą przesłanką. Być może jest to spowodowane czasem spędzonym na korcie, gdyż pięć setów na wysokiej intensywności może go kosztować ubytek świeżości.

Nikoloz Basilashvili będzie mieć jeden duży handicap w postaci świeżości, gdyż w I rundzie zagrał tylko jednego seta, po czym Sebastian Korda skreczował. Nawet ciężko powiedzieć w jakiej dyspozycji jest Gruzin, gdyż nie miał okazji się wykazać. Wcześniej zaliczył dwie porażki kolejno z Hubertem Hurkaczem oraz Fabio Fogninim i szczególnie ten drugi mecz wyglądał w wykonaniu Nikoloza bardzo słabo. Gruzin ma tendencję do odpuszczania pewnych pojedynków i być może gdzie nie ma większej motywacji to po prostu odpuszcza. Tutaj teoretycznie powinno mu zależeć, bo stawką są ogromne pieniądze i prestiż. Jeśli miałbym porównać style obu graczy to rzecz jasna są zgoła inne. Mecz może w sumie przypominać ten z Bustą, bo zarówno Hiszpan, jak i Gruzin preferują grę z głębi kortu uderzając bardzo solidnie zarówno z forhendowej jak i bekhendowej strony. Gruzin gra nieco mocniej niż Hiszpan, ale przy okazji jest mniej regularny i stać go na częstsze niewymuszone błędy, czego niewątpliwie potrzebować będzie Cressy.

Podsumowując, będzie to starcie różnych stylów, do czego niewątpliwie przyzwyczajony jest gospodarz, który został jednym z nielicznych grających serwis & wolej. Dla rywali jest to dość niecodzienna sytuacja, gdyż tylko garstka graczy jeszcze stosuje ten styl. Cressy będzie w ciągłej ofensywie, co będzie wymagać wysokiej koncetracji Basilashvilego, który musi ustrzec się prostych błędów, a z tym może być problem. Oczywiście Cressy na returnie i z głębi kortu nieco odstaje, ale nadrabia mocnym serwisem i znakomitym czuciem przy siatce. Jeśli podanie będzie funkcjonować jak z Bustą to możemy znów zobaczyć długi mecz i kto wie czy nie na korzyść Amerykanina, którego zwycięstwo mimo, że nieco szczęśliwe, nie było dziełem przypadku. Według mnie urwany set nie będzie żadną niespodzianką, mimo że kursy wyraźnie wzrastają.

Typ: powyżej 3,5 seta / Cressy +2,5 seta (ha) (forBET)
Kurs: 1,58 / 1,37

Zakład na liczbę setów będzie dostępny w forBET do południa, 2. września.
Z zakładów specjalnych ciekawą opcją mogą być podwójne błędy serwisowe Amerykanina, który potrafi ich robić bardzo dużo (w ostatnim meczu 10), co wynika oczywiście z podejmowanego ryzyka.

US Open możesz zagrać także bez podatku – promocja


SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ OFERTĘ TENISOWĄ NA POLSKIM RYNKU I ODBIERZ BONUS POWITALNY O WARTOŚCI 2350 PLN, A W TYM M.IN. ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 100 PLN I 14 DNI GRY BEZ PODATKU PRZY UŻYCIU KODU TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.