Chińczyk zagra dziś najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze! I runda ATP Masters 1000 Miami [ANALIZA]

Juncheng Shang
Juncheng Shang (fot. USTA / itftennis.com)

Spotkanie I rundy drugiego turnieju z serii Sunshine Double, a mianowicie Miami. Na papierze te zestawienie nie wygląda zbyt interesująco, ponieważ zmierzą się szerzej nieznany Chińczyk i doświadczony Amerykanin, który rzadko kiedy wygląda poza turnieje rangi ATP Challenger Tour, gdzie osiedlił się już raczej na dobre.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Juncheng Shang vs. Denis Kudla

Młody Chińczyk nie ma jeszcze doświadczenia w głównym cyklu, lecz w ostatnim czasie regularnie dostaje kolejne szanse występów w turniejach głównego cyklu. Co ciekawe jeszcze niedawno nie miał nawet występów na poziomie ITF i wręcz od razu został rzucony na głęboką wodę. W lutym dostał szansę występu w turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro i mimo, że przegrał z Pedro Martinezem to pokazał się bardzo przyzwoicie. Lewa ręka, gra kątowa, mobilność – to niewątpliwie zalety tego chłopaka. Niedługo później ograł doświadczonego Dariana Kinga, a w kwalifikacjach do Indian Wells wyeliminował Francisco Cerundolo czyli (w mojej opinii) znacznie lepszego z braci pochodzących z Argentyny oraz Matsa Morainga i sensacyjnie dostał się do głównej drabinki mastersa. W pierwszej rundzie został pokonany przez solidnego Jaume Munara, a ostatni mecz rozegrał w Phoenix, gdzie dostał lekcję tenisa od Tomasa Machaca, lecz był to turniej, z dużym potencjałem do “tankowania”. Jednak to co najważniejsze co chciałem Wam przekazać w tej analizie to fakty związane z Denisem Kudlą. Naturalizowany Amerykanin to oczywiście siła doświadczenia, ale tylko i wyłącznie solidny “wyrobnik”, który poza płaskim serwisem i forhendem nie gra nic ponad to, co przeciętni zawodnicy z przełomu pierwszej i drugiej setki rankingu. Warto zauważyć, iż Kudla w ostatnich 8 dniach rozegrał aż 7 spotkań singlowych (w tym 5 w Phoenix) oraz 4 deblowe (w tym 3 na pełnym dystansie) czyli w sumie 11 meczów! Turniej w Arizonie padł jego łupem, lecz od razu nocnym lotem przeniósł się na Florydę, gdzie musiał przechodzić kwalifikacje, a warto zaznaczyć, że Phoenix znajduje się około 3000 km od Miami. Mimo, iż udało się awansować do drabinki głównej to zagrał oba mecze na pełnym dystansie i to ze zdecydowaniem gorszymi nazwiskami jak Heide i Blanch. Widać było ewidentnie, że brakuje świeżości i prędzej czy później zapłaci za to porażką. Miejmy nadzieję, że już dziś, a jeśli nie to będziemy próbować w kolejnych meczach. Na poniższym skrócie możecie sprawdzić jak wyglądały ostatnie dni Denisa, o czym pisałem zresztą wyżej.

Co warto także zaznaczyć to potężne spadki kursów na Shanga, co w tych okolicznościach nie może dziwić. Oczywiście Chińczyk wcale nie jest żadnym pewniakiem, bo przecież jego doświadczenie jest stosunkowo nikłe, a kursy na niego są dalej wysokie, bo wynoszą około 3,3. Jednak spójrzmy jak wyglądały choćby kilka godzin wcześniej. Już wczoraj sprawdzałem ten mecz i byłem zaskoczony, że kurs na underdoga wynosi ponad 8,0 i byłem przekonany, że dziś zagram w jego kierunku, lecz w ciągu dnia zostały bardzo mocno zredukowane, co przestawia poniższy screen. Nie zdziwi mnie nawet krecz w tym spotkaniu, więc jeśli ktoś próbuje czyste zwycięstwo, warto zabezpieczyć się opcją krecz = brak zwrotu.

Via: oddsportal.com

Typ: Juncheng Shang +5,5 gemów (ha)
Kurs: 1,4 (forBET)

Można też spróbować w singlu set lub zwycięstwo Shanga po kursie @3,3 za mniejszą stawkę.

Warto dodać, iż forBET na wszystkie spotkania Igi Świątek wystawi kursy bez marży (szczegóły TUTAJ), więc praktycznie po najwyższych kursach na rynku!

Zapowiedź męskiej drabinki turnieju TUTAJ!


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.