Lesia Tsurenko czyli pierwsza stacja Igi Świątek – Roland Garros [ANALIZA]

Iga Świątek - Cori Gauff - Roland Garros 2022
Iga Świątek (fot. WTA / twitter)

Iga Świątek pierwszy raz przystąpi do turnieju wielkiego szlema jako rozstawiona z numerem 1! Ponadto jest zdecydowaną faworytką bukmacherów do końcowego triumfu, a w pierwszym dniu turnieju odpadła jej główna rywalka i przyjaciółka – Ons Jabeur, w czym pomogła koleżanka Polki z reprezentacji czyli Magda Linette. Na rozgrzewkę zmierzy się z dobrze wszystkim znaną Ukrainką, której eksperci nie dają większych szans.

Lesia Tsurenko vs. Iga Świątek

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Muszę zgodzić się z kursami i może niektórych zawiodę, ale nie będę szukać na siłę zakładów przeciwko Idze Świątek – myślę, że na to przyjdzie jeszcze czas, ale wydaje się, że to nie jest odpowiedni moment. Nic nie wskazuje na to, że Polka ma zaznać kryzysu i przynajmniej pierwszą rundę powinna przejść łatwo. Iga ma wielką ochotę na powtórzenie wyczynu z 2020 roku, gdy niespodziewanie wygrała turniej i to bez straty seta, pod wodzą Piotra Sierzputowskiego. Dziś sytuacja jest zgoła inna i powtórka nikogo by nie zdziwiła, ale pamiętajmy, że to WTA Tour, które rządzi się własnymi prawami, co zresztą pokazała niedziela. Na ten moment Raszynianka nie ma konkurencji w cyklu i wszystkie rywalki pieją z zachwytu, przyznając, że Iga jest dla nich wszystkich inspiracją. Pod wodzą trenera Wiktorowskiego zrobiła ogromny progres i praktycznie po Australian Open zdominowała kobiecy tour, co chyba przeczuwała Barty odchodząc na zasłużoną emeryturę będąc jeszcze światową jedynką. Ciężko na ten moment wskazać jakieś wady w grze Świątek, lecz jakbym miał szukać elementów, które można udoskonalić to na pewno serwis, choć i w tym elemencie zrobiła duży postęp, szczególnie przy drugim podaniu, które jest pewne i głębokie.

Oferta Specjalna Bukmacher Forbet Iga Świątek Lesia Tsurenko vs. Iga Świątek
Oferta specjalna na mecz od forBET

Warto powiedzieć kilka słów o doświadczonej rywalce, która musiała przechodzić kwalifikacje, ponieważ plasuje się poza TOP 100 rankingu. Nie obyło się bez przygód, lecz trzeba przyznać, że losowanie miała bardzo dobre, bo ograła Arango, Errani i Naito, tracąc seta tylko z tą ostatnią. Ogólnie cały rok dla Ukrainki jest mocno przeciętny i bardzo ciężko znaleźć znaczące nazwiska, które pokonała. Myślę, że warto odnotować wygraną z Liu na kortach twardych i to by było na tyle. Reszta zawodniczek to raczej zaplecze turniejów WTA Tour, które często szukają swoich szans w ITF-ach lub WTA Challengerach. Warto wspomnieć, że Tsurenko za tydzień kończy 33 lata, więc jest już doświadczona, choć nie można mówić, że jest leciwa, bo średnia wieku cały czas rośnie i coraz starsze zawodniczki odnoszą sukcesy. Lesia jednak miała częste problemy z kontuzjami i nawet ostatnio podczas turnieju w Stambule musiała kreczować.

Każdy inny wynik niż szybkie 2-0 dla Polki raczej będzie mniejszą lub większą niespodzianką, a z racji, że bukmacherzy skazują rywalką na pożarcie to szukałbym zakładów, szczególnie z oferty specjalnej. Zwróciłbym uwagę na asy, podwójne błędy i ewentualnie czas meczu. Iga już wielokrotnie potrafiła zamykać mecz nawet w godzinę i tutaj też jest na to szansa, więc 85 minut wydaje się dość bezpieczne, ale trzeba pamiętać, że ewentualny jeden długi set raczej nie będzie dobrym prognostykiem. Kierunek na podwójne błędy serwisowe Ukrainki także wydaje się sensowny, głównie z tego względu, że rywalki boją się returnów Igi czy też wchodzenia w wymiany, bo wszystko to praktycznie z góry oznacza porażkę. Dlatego nie zdziwię się jak Lesia będzie bardzo utrudniać podanie i ryzykować, co spowoduje, iż pojawi się nieco więcej podwójnych błędów. Miejmy nadzieję, że Iga pewnie awansuje do II rundy, co też będzie oznaczać, że chociaż jeden z tych zakładów zostanie rozliczony pozytywnie. Z bardziej ryzykownych opcji kuszący jest as Tsurenko za który forBET płaci, aż @3,8 – jednak argumentów w tym kierunku nie ma, ponieważ Ukrainka ostatnio nie inkasowała w ogóle asów, a Iga bardzo dobrze czuje się w głębokiej defensywie.

Typ nr 1: Lesia Tsurenko powyżej 2,5 podwójnych błędów
Kurs: 1,9 (forBET)

Typ nr 2: poniżej 85,5 minut meczu
Kurs: 1,59 (forBET)

Na naszej stronie znajdziecie dwie promocje na trwające Roland Garros:


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 3150 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Zakład bez ryzyka do 1100 PLN od I depozytu
  • Bonus 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo od II depozytu
  • 30 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

forbet baner

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.