LOTOS PZT Polish Tour w Radomiu – Kubka i Hertel poza singlem!

Anna Hertel - NMP
Anna Hertel (fot. PZT)

Anna Hertel (AZS Poznań) i Martyna Kubka (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) odpadły w czwartek w 1/8 finału w turnieju ITF W25 LOTOS Radom Cup, zaliczanego do 4. edycji cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Te niepowodzenia w singlu zrekompensowały sobie wieczorem wspólnie awansując do półfinału w deblu.

Hertel przegrała w drugiej rundzie z rozstawioną z numerem czwartym Werą Lapko 2:6, 1:6.

– Na pewno ciężej mi się dzisiaj grało, niż wczoraj, bo rywalka grała bardzo agresywnie, a do tego jest wysoka i ma duży zasięg ramion. Bardzo trudno było więc przejąć inicjatywę, a ja jestem zawodniczką, która lubi to robić. Tutaj mogę powiedzieć, że gdzieś mnie przeciwniczka „zgasiła”. To jest coś, co jest u mnie do poprawy, czyli wejście na takie tempo gry i wytrzymanie takiej siły uderzeń na jakie dzisiaj natrafiłam – powiedziała po meczu 21-letnia Hertel.

– Jednak ta dziewczyna była w pierwszej setce rankingu WTA, więc wie jak na takim tempie grać i w decydujących momentach wyciąga swoje najmocniejsze karty. Myślę, że po prostu trzeba wyciągnąć wnioski, zabrać się jeszcze ostrzej za trening i pewne elementy poprawić. Ważne jest też to, żeby grać jak najwięcej takich meczów, żeby móc poprawiać swoją grę – dodała Polka, która wystartowała w LOTOS Radom Cup z „dziką kartą”.

Natomiast Kubka, która miejsce w głównej drabince miała zapewnione na podstawie rankingu, przegrała w 1/8 finału z Hiszpanką Carlotą Martinez-Cirez 6:1, 3:6, 2:6.

– W pierwszym secie prawie wszystko trafiałam. Miałam dość dobry początek, a przeciwniczka jeszcze była jednak nierozegrana. Czułam to i widziałam jej trochę wolniejsze ruchy, więc to wykorzystywałam. Ale od drugiego seta ona zaczęła grać o wiele lepiej i wywierała już na mnie presję. To był dla mnie spory problem, bo mój serwis dzisiaj nie funkcjonował tak jakbym chciała. Można powiedzieć, że zużyłam na niego dużo emocji, bo to mnie bardzo denerwowało, że nie mogłam serwisem uzyskać przewagi. Gdybym trafiała więcej „jedynek”, to by mi bardzo pomogło i mogło być kluczowe – powiedziała Polka.   

W ubiegłym tygodniu Kubka przeszła dwie rundy w mocno obsadzonym turnieju ITF W100 Memoriale Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open 2022, zanim odpadła w 1/8 finału. Impreza rozgrywana była na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim, na których Martyna będzie trenować po powrocie z Radomia i przygotowywać się do kolejnych startów już na twardej nawierzchni.

Po południu Hertel i Kubka ponownie wyszły na kort i wywalczyły miejsce w półfinale gry podwójnej. Para numer jeden w drabince okazała się lepsza od polsko-austriackiego duetu Aleksandra Zuchańska (WKT Mera Warszawa) i Kerstin Peckl 6:1, 6:2.

Wcześniej odpadły posiadaczki „dzikiej karty” Aleksandra Buczyńska i Waleria Daraszuk, po przegranej z Bułgarkami Dią Ewtimową i Julią Stamatową (nr 4.) 6:3, 3:6, 10-12, chociaż w super tie-breaku miały trzy meczbole (prowadziły 9-7 i potem jeszcze 10-9)

W 1/4 finału z turniejem pożegnały się też Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom) i Waleria Olianowska, ponosząc porażkę z 2:6, 5:7 z Czeszkami Denisą Hindovą i Karoliną Kubanovą (nr 2.). W przyszłym tygodniu Polka planuje występ w turnieju ITF W15 w Bydgoszczy, również zaliczanym do LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022.

Komplet wyników: TUTAJ

W pierwszej połowie LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, składającego się z 12 turniejów (w tym 10 międzynarodowych), więcej okazji do gry o punkty do rankingu mieli panowie. Jednak jego drugą część otworzyły tenisistki.

Przed tygodniem walczyły w imprezie ITF W100 Memoriale Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego. Najlepsza w Kozerkach okazała się Czeszka Katerina Siniakova, która w finale pokonała Magdę Linette (AZS Poznań).

Teraz odbywa się ITF W25 LOTOS Radom Cup, a w przyszłym tygodniu w Bydgoszczy będzie rozgrywany ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup. W tym samym terminie na obiekcie Narodowego Centrum Szkoleniowego PZT panowie zagrają w challengerze ATP90 Kozerki Open.

Sponsorem strategicznym PZT oraz sponsorem tytularnym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest Grupa LOTOS.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!