LOTTO PZT Polish Tour: Juszczak najlepszym z Polaków

Finaliści deblowego turnieju w Kozerkach
Finaliści deblowego turnieju w Kozerkach (fot. Olga Pietrzak)

Paweł Juszczak skreczował z powodu niedyspozycji zdrowotnej przy stanie 4:5 w meczu z Argentyńczykiem Ignacio Monzonem w półfinale turnieju ITF M15 Kozerki Tour, pierwszej imprezy w ramach 6. edycji cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy puchar Polski.  Razem z Adamem Bajurko wystąpił też w finale debla.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Juszczak, złoty medalista ubiegłorocznych 97. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu, najlepiej ze wszystkich Polaków spisał się na kortach ziemnych w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego. Dzięki temu obejmie prowadzenie w klasyfikacji generalnej, która po raz pierwszy prowadzona jest w trakcie LOTTO PZT Polish Tour, a w której nagrodę dla najlepszego polskiego tenisisty i najlepszej tenisistki ufunduje T-Mobile, Partner Generalny cyklu.

– Niestety dzisiaj miałem problemy żołądkowe, które mocno mi się dały we znaki podczas meczu z Argentyńczykiem. W pewnym momencie musiałem zejść z kortu i zrezygnować z dalszej gry. Po dłuższym odpoczynku zmobilizowałem się, żeby powalczyć o tytuł w deblu, razem z Adamem. Pierwszy set nam trochę uciekł, w drugim było dużo walki, ale rywale okazali się lepsi – podsumował występ Juszczak, który teraz uda się do Koszalina.

Tam w najbliższych dwóch tygodniach zostaną rozegrane dwie kolejne męskie imprezy zaliczane do „narodowego Touru”, zanim rywalizacja przeniesie się do Wrocławia. Wszystkie trzy imprezy mają również rangę ITF M15. Natomiast w poniedziałek na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej będą walczyć tenisistki w ITF W35 – Rokitki Park Open.

W sobotnie południe duet Juszczak-Bajurko przegrał w finale z ukraińsko-czeskim duetem Władysław Orłow i Daniel Paty 0:6, 6:7 (1-7). Wcześniej Orłow wystąpił w półfinale gry pojedynczej, ale uległ 0:6, 3:6 rodakowi Olegowi Prihodko, który zagra jutro o tytuł z Monzonem. Początek tego meczu wyznaczono na godzinę 10.30.

Na starcie rywalizacji w głównej drabince singla na kortach położonych koło Grodziska Mazowieckiego stanęło aż 11 polskich tenisistów, ponieważ trzej przeszli zwycięsko trzy rundy eliminacji, a ośmiu miało zapewnione miejsce dzięki wysokim pozycjom w rankingu ATP i „dzikim kartom” przyznanym przez Polski Związek Tenisowy i organizatorów imprezy.  

Sześciu z nich wygrało pierwsze mecze, a do ćwierćfinałów dotarli oprócz Juszczaka: pokonany przez niego w tej fazie Piotr Siekanowicz, Szymon Kielan oraz Filip Pieczonka, który uległ w trzech setach Monzonowi.

Wyniki i drabinki: https://www.itftennis.com/en/tournament/m15-grodzisk-mazowiecki/pol/2024/m-itf-pol-2024-001/draws-and-results

Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

betclic - TBD
Kod TBD należy wpisać w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.