Po wygranej w deblu czas na pierwsze starcie singlowe naszej zawodniczki! I runda Indian Wells [ANALIZA]

Magda Linette (fot. Lbp06 / own work)

Przed nami niezwykle prestiżowy turniej, który często nazywany jest piątą lewa wielkiego szlema. Jak często zawodnicy i zawodniczki podkreślają – jest to znakomicie zorganizowany turniej i wszyscy chętnie przylatują do Kalifornii. Turniej ma rangę 1000, więc najwyższą poza szlemami. Dziś po dłuższej przerwie wracam z analizami na stronę i od razu pod lupę wezmę mecz naszej reprezentantki.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Magda Linette vs. Andrea Petkovic

Turniej w Indian Wells dla Magdy Linette rozpoczął się już w środę, ponieważ zaliczyła bardzo udane przetarcie w deblu. Pierwszy raz wystąpiła w parze z Hao-Ching Chan i od razu wyeliminowały bardzo zgraną i doświadczoną parę Jurak & Klepac. Myślę, że taki mecz to idealna rozgrzewka przed najważniejszym meczem, bo tak Magda powinna traktować każde kolejne spotkanie. Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie i wyrównanie. Andrea Petkovic i Magda to praktycznie sąsiadki w rankingu, choć uważam, że miejsce Polki jest nieco wyżej niż okolice 60. miejsca – jeszcze niedawno nasza reprezentantka plasowała się w okolicach TOP 40 i myślę, że jest to optymalne miejsce dla niej. Jednak warto zaznaczyć, że Polka obecnie przechodzi pewnego rodzaju kryzys, na który wpływ ma na pewno forma fizyczna. Poznanianka niedawno kreczowała w Dubaju, lecz niedługo potem zagrała bardzo poprawne zawody w Dosze, gdzie ograła Alison Riske i zrewanżowała się za porażkę z początku roku. Jednak przebieg w ogóle tego nie zwiastował i zapowiadało się ponowne 2-0 dla Amerykanki. W decydującym momencie Magda odżyła i w pięknym stylu wróciła do meczu. Ten mecz na pewno dodał optymizmu, lecz na drugi dzień Polka gładko przegrała z Barborą Krejcikovą i to był jej ostatni mecz singlowy. W tym sezonie Linette zaliczyła zaledwie trzy wygrane i jej bilans jest ujemny.

Z kolei Andrea Petkovic gra w tym roku nadspodziewanie dobrze, mimo, że wydawałoby się, że dni chwały są wyraźnie za nią. Niebawem skończy 35. lat, co jest dość sporą liczbą, choć mamy kilka starszych zawodniczek, które dalej odnoszą sukcesy. Niemka w tym roku nie ma na rozkładzie wielkich nazwisk, ale może pochwalić się dodatnim bilansem spotkań i wcale nie jest tutaj na straconej pozycji, biorąc pod uwagę jej niezłą formę i chwiejną dyspozycję Polki. Kursy bukmacherów są bardzo wyrównane i muszę się z nimi zgodzić, gdyż ciężko jest wskazać faworytkę, ale minimalnie bardziej bliżej im do Niemki. Według mnie zdecyduje forma dnia, choć dość wolne korty wydaje się, że powinny nieco bardziej faworyzować Poznaniankę. Jest zawodniczką młodszą, choć nie mogę z całą pewnością stwierdzić czy lepiej przygotowaną fizycznie, bo z takimi problemami właśnie ostatnio borykała się Magda, choć z Alison Riske fantastycznie biegała, gdy odwracała wynik meczu. Mam nadzieję, że nasza zawodniczka wykorzysta dość dobre losowanie i przejdzie pierwszą rundę, która doda jej więcej pewności i poprawi morale.

Typ: Magda Linette wygra seta
Kurs: 1,4 (forBET)

Ewentualną, lecz nieco trudniejszą alternatywą jest powyżej 11,5 gemów Linette. Warto także spojrzeć w ofertę specjalną, bo być może tutaj można znaleźć typ z tzw. “value”.


Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.