Pojedynek doświadczonych specjalistów od gry na nawierzchni twardej. II runda Indian Wells [ANALIZA]

Jordan Thompson Sydney
Jordan Thompson (fot. Rob Keating / flickr.com / robiciatennis.com)

Do gry w Indian Wells wkracza nieprzewidywalny Bułgar czyli wieloletni lider reprezentacji znad Morza Czarnego. Dla niego będzie to niezwykle ważny turniej, ponieważ kilka miesięcy temu osiągnął tutaj najlepszy rezultat od dłuższego czasu, a mianowicie półfinał. O powtórkę będzie niezwykle trudno, a pierwszą przeszkodą będzie niesforny Australijczyk, który ma za sobą już pierwsze, udane przetarcie.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Grigor Dimitrov vs. Jordan Thompson

Przed nami spotkanie między zawodnikami bardzo doświadczonymi, szczególnie w warunkach jakie dziś mamy czyli korty twarde na otwartej przestrzeni. Od lat obecni w cyklu i od zawsze nieprzewidywalni z papierami na duże granie, w szczególności jeśli chodzi o Bułgara. Australijczyk nigdy pewnego poziomu nie przeskoczył, ale często sprawiał kłopoty zawodnikom z szerokiej czołówki. Dlatego najwyższą jego pozycją była 43. Z kolei Grigor Dimitrov wygrywał już finały sezonu i plasował się przez chwilę na 3. miejscu w rankingu ATP. Jednak ten prime time nie trwał długo i poza pojedynczymi znakomity występami, kojarzymy go jako gracza niestabilnego mentalnie, którego bekhend bywa kopalnią punktów, nie dla niego, a dla rywali. Dobrym przykładem jest choćby jego ostatni mecz w Acapulco, gdy jako zdecydowany faworyt podejmował LL – Stefana Kozlova. Amerykanin w pewnym momencie nie mógł już chodzić z powodu skurczów, a mimo problemów zagrał jeszcze całego seta i wygrał mecz. Bułgar w tym roku potrafił mieć problemy z Bagnisem, Lehecką czy przegrać z Cressy’m, Paire i Millmanem, a bliski tego był także z Van De Zandschulpem, lecz jakimś cudem zaliczył come back. Ten sezon nie jest inny niż poprzednie i mimo dużej rotacji trenerskiej nie widać u niego wyraźnego progresu. Zawsze pod względem fizycznym jest znakomicie przygotowany i na tym bazuje. Ostatni jego świetny turniej to właśnie Indian Wells i półfinał, gdzie po drodze ograł po fantastycznym meczu Huberta Hurkacza. Jeśli nawiąże do tamtej dyspozycji to powinien ten mecz wygrać, szczególnie że dzisiejszy rywal miewa podobne problemy.

Jordan Thompson mimo, że doświadczenie ma niemałe to jego mecze ciężko przewidzieć. Bywa, że gra bardzo pasywnie i płytko, łatwo oddając mecz rywalowi. Jednak w I rundzie, a dokładnie od II seta zaczął grać swój najlepszy tenis czyli agresywnie i ofensywnie, a ponadto skutecznie na serwisie. David Goffin mimo, że próbuje wrócić do dawnej formy zagrał całkiem dobre zawody, ale w ciasnym meczu nieco zabrało i zasłużenie wygrał zawodników z Antypodów. Jeśli zagra mądrze czyli będzie konsekwentnie obijać bekhend Bułgara to jest szansa na powodzenie, lecz co najważniejsze musi dołożyć swoje na serwisie. W dłuższych wymianach nieco większe szanse daje Bułgarowi, który zniesie próbę czasu i przystąpi do turnieju w pełni wypoczęty. Zaangażowanie będzie maksymalnie, ze względu na historię czyli ostatnią edycję. Z drugiej strony może narzucić na siebie niepotrzebną presję, a wiemy, że to raczej mu nie pomaga. Wydaje się, że kluczowa będzie taktyka i jej realizacja, a w drugiej kolejności pozostałe aspekty. Dimitrov w roli underdoga to zazwyczaj ryzykowna inwestycja, więc wolę zaryzykować i postawić na zawodnika także nieprzewidywalnego. Nie ukrywam, że mecze Thompsona to obok Struffa jedne z cięższych do obstawiania w ATP Tour. Powodzenia!

Typ: powyżej 19,5 gemów lub Jordan Thompson powyżej 7,5 gemów
Kurs: 1,45 (forBET) lub 1,4


Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.