Włoch zagra o przerwanie fatalnego H2H z amerykańskim serwismenem. II runda Indian Wells [ANALIZA]

Lorenzo Musetti (fot. Lorenzo Musetti / facebook)

Mecz, który można nazwać pojedynkiem Dawida z Goliatem. Reilly Opelka w ostatnim okresie gra niezwykle skutecznie, a Lorenzo Musetti zdaje się, że powoli wraca do dyspozycji sprzed roku. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, choć historia ich gier jest bezwzględna.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Reilly Opelka vs. Lorenzo Musetti

Jeśli spojrzymy na ten mecz z perspektywy liczb/statystyk to szybko dojdziemy do wniosku, że zwycięstwo Reilly Opelki jest bardzo realne i być może znakomitą inwestycją na dzisiejszy wieczór. Jeśli sprawdzimy ruchy kursów to jeszcze bardziej w tym się upewnimy. Opelka po słabej końcówce ubiegłego sezonu, bardzo solidnie przepracował okres przygotowawczy czego efektem był triumf w Dallas czy też finał w Delray Beach. Na papierze te turnieje wyglądały w jego wykonaniu wręcz znakomicie, lecz oglądając mecze, szczególnie te ostatnie to można wysnuć wniosek, iż wyniki były zdecydowanie lepsze od gry. W Dallas nie stracił nawet seta, choć mógł, a nawet powinien w półfinale z Johnem Isnerem. W Delray Beach turniej odbywał się już na zewnątrz, więc teoretycznie powinno być mu trudniej i tak też było. Mimo, że osiągnął finał to w każdym meczu bardzo się męczył. Najpierw stracił seta z Jackiem Sockiem, następnie z Adrianem Mannarino, a także Johnem Millmanem. W każdym z tych spotkań mógł przegrać, ale rywalom zabrakło konkretów w ofensywie. Dopiero w finale został zweryfikowany przez Camerona Norrie’ego, lecz mecz mógł skończyć się zdecydowanie szybciej niż po dwóch tb. Ponadto Reilly był bliski kreczu, a pod koniec meczu miał już problemy z poruszaniem się. Na pewno Amerykanina warto pochwalić za poprawę gry w wymianach, ponieważ w wielu momentach nie ustępował swoim rywalom, a potrafił wygrywać akcje z liczbą uderzeń powyżej 20. Z drugiej strony jest to zawodnik, który jak nie ma dnia to potrafi totalnie przejść obok meczu i nie istnieć w wymianach. Gracz bardzo mocno uzależniony od podania. Na plus dla niego to fakt, że zdążył od tamtego czasu nieco odpocząć i być może wyeliminować mikro urazy. Dodatkowym handicapem będzie własna publiczność, która zapewne mocno będzie go wspierać.

Lorenzo Musetti to niewątpliwie wielki talent i jedna z kilku nadziei włoskiego tenisa. Jego kariera nieco załamała się w momencie, gdy wygrywał 2-0 z Novakiem Djokovic w meczu Roland Garros 2021 – nie dowiózł prowadzenia, a w decydującym secie kreczował. Zagrał fantastyczne spotkanie, ale organizm i głowa nie pozwoliły na triumf, a później nie zagrał ani razu na podobnym poziomie. Jednak w tym sezonie coś drgnęło, czego byliśmy świadkami choćby w ramach turnieju ATP Pune czy Rotterdamie. W tym roku na swoim rozkładzie ma Alexandara Vukicia czy Huberta Hurkacza, a bardzo bliski wygranej był z bardzo dobrze dysponowanym Kamilem Majchrzakiem. Ostatnio także niezły mecz z Novakiem Djokoviciem i wydaje się, że jego kariera ponownie zmierza w odpowiednim kierunku. Jeśli dzisiaj Opelka da możliwość do returnu swoich drugich serwisów to może być ciekawie. Wcale nie jest powiedziane, że Amerykanin będzie bardzo groźny w gemach serwisowych Włocha i nie zdziwi mnie długi mecz – sety zakończone tb. Warto spojrzeć na bezpośrednie mecze i oba mecze wygrał Opelka, bez straty seta (bilans 5-0). Ich mecze odbyły się w ubiegłym roku, z czego ostatni na US Open, w którym serwismen obronił wszystkie bp, choć mecz wcale nie był tak bardzo jednostronny, zabrakło konkretów i nieco szczęścia by wygrać chociaż jedną partię. Myślę, że powoli warto szukać przełamania w ich bezpośrednich meczach. Musetti wydaje się być w lepszej formie niż w drugiej części ubiegłego sezonu. Oczywiście 2-0 dla faworyta nie będzie tutaj żadną niespodzianką, biorąc także pod uwagę wspomniane ruchy kursów.

Typ: powyżej 21,5 gemów lub Lorenzo Musetti powyżej 9,5 gemów
Kurs: 1,45 (forBET) lub 1,4


Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.