PZT Polish Tour – deblowy tytuł Kielana we Wrocławiu

Szymon Kielan i Kirył Kiwatcew z trofeami
Szymon Kielan i Kirył Kiwatcew (fot. PZT)

Szymon Kielan (PZT Team/KS Górnik Bytom) odniósł deblowe zwycięstwo w turnieju ITF M15 Beckhoff Tennis Cup we Wrocławiu, rozgrywanym w ramach PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2023. To ósmy w karierze tytuł Polaka w grze podwójnej w cyklu ITF World Tennis Tour.

Na kortach Olimpijski Club partnerem Kielana był Kirył Kiwatcew, panowie zostali rozstawieni z numerem drugim. Występ we Wrocławiu rozpoczęli od wygranej z posiadaczami „dzikiej karty” Fryderykiem Lechnp-Wasiutyńskim (fairPlayce Poznań) i Kacprem Szymkowiakiem (UKS Sport Klub Wrocław) 6:2, 6:3, a potem pokonali Piotra Pawlaka (WKT Mera Warszawa) i Macieja Rajskiego (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:4.

W półfinale dopiero w super tie-breaku zdołali wyeliminować czeską parę numer trzy w drabince Filip Duda i Jiri Barnat (nr 3.) 7:5, 3:6, 10-7. Natomiast w sobotnim finale okazali się zdecydowanie lepsi od Czechów Davida Poljaka i Daniel Paty (nr 4.) 6:1, 6:3.

Wcześniej Kiwatcew (nr 3.) odpadł w półfinale gry pojedynczej, ponosząc porażkę z najwyżej rozstawionym we wrocławskiej imprezie Oliveirą Goncalo 5:7, 5:7. W niedzielnym finale rywalem Portugalczyka będzie Barnat (4.), który awansował po kreczu Siergieja Fomina z Uzbekistanu (nr 2.), do którego doszło przy stanie 6:3, 3:0 dla Czecha.

Z polskich tenisistów w singlu najlepiej się spisał Michał Mikuła (SIKT Płock), który jako jedyny dotarł do 1/4 finału.

Tegoroczny PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski składa się z dziewięciu imprez rangi ITF World Tennis Tour, od 15-tysieczników do kobiecego ITF W40, który w trzecim tygodniu sierpnia odbędzie się we Wrocławiu.

„Narodowy Tour” rozpoczął w ubiegłym tygodniu turniej ITF W15 na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. W nim w obydwu finałach zagrała Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań) – w singlu i w deblu z Marceliną Podlińską (KS Górnik Bytom). Za to dwa półfinały osiągnęła w Gdańsku Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom), indywidualnie i razem z Olgą Gołaś (SKT Promasters Szczecin).

Teraz w PZT Polish Tour 2023 nastąpi przerwa do sierpnia. A w dniach 9-16 lipca krajowa czołówka będzie rywalizować w 97. Narodowych Mistrzostwach Polski na kortach ziemnych Górnika Bytom.

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!