Cykl ITF: Martyna Kubka z trzecim triumfem z rzędu!

Zhibek Kulambayeva i Martyna Kubka
Zhibek Kulambayeva i Martyna Kubka (fot. Martyna Kubka / Instagram)

Martyna Kubka zdobyła drugi tytuł deblowy z rzędu na francuskiej ziemi, wygrywając u boku Zhibek Kulambayevej zawody W25H+ w Cherbourgu.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Polka pozostała we Francji, gdzie tydzień wcześniej odniosła zwycięstwo w imprezie W25 w Reims, grając w parze z Lisą Zaar ze Szwecji. Biorąc pod uwagę zmagania singlowe, to trzeci triumfalny tydzień z rzędu w wykonaniu tenisistki z Zielonej Góry, która postara się przedłużyć swoją serię w Stambule.

Swoich sił na wyższym poziomie – konkretnie w turnieju W100 w Shrewsbury – spróbowała Gina Feistel. Polka dobrze poradziła sobie w eliminacjach, ale w głównej drabince musiała uznać wyższość utalentowanej Hanny Klugman, która zakończyła rywalizację na ćwierćfinale. Dla Feistel był to debiut na tym poziomie zmagań. Sopocianka brała udział również w zawodach deblowych, w parze z Nadią Berecoecheą z Francji zakończyła grę na pierwszej rundzie.

Weronika Baszak, Olivia Lincer i Urszula Radwańska grały w turnieju W60 w Saguenay. Dwie pierwsze z wymienionych nie przebrnęły eliminacji. Lincer zgłosiła się jeszcze do drabinki gry podwójnej i osiągnęła ćwierćfinał w duecie z Carson Branstine. Z kolei Radwańska dotarła do drugiej rundy singla. Startowała też w deblu, współpracując z Lesley Kerkhove, odpadła jednak po meczu otwarcia.

Do najlepszej ósemki imprezy W15 w Jackson dotarła Anna Hertel. Na tej samej fazie udział w zawodach M25 w Santa Margherita di Pula zakończył Daniel Michalski. Warszawiak w trzech setach uległ rozpędzonemu Oriolowi Roce Batalli, który kilka tygodni temu wygrał w Bradze swój pierwszy w karierze tytuł ATP Challenger, a we Włoszech zatrzymał się dopiero w finale.

Sporą reprezentację mieliśmy w Heraklionie, gdzie rozegrany został turniej M15. Liderem gruzy Polaków był Szymon Kielan, który osiągnął również najlepszy wynik z naszych reprezentantów, notując ⅛ finału w singlu i półfinał w deblu, w duecie z Olegiem Prihodką. W kwalifikacjach do zawodów w grze pojedynczej kobiet i mężczyzn brali udział: Leticia Matuszewski, Jowana Kołowrotkiewicz, Natalia Pietras, Filip Bojko, Lech Gontar, Piotr Kusiewicz, Maciej Matuszczyk, Gabriel Matuszewski i Piotr Siekanowicz. Nikt z wymienionych nie awansował do głównej drabinki.


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

22 lata, wierny kibic Huberta Hurkacza i Jerzego Janowicza, fan agresywnej gry i dobrego serwisu. Znam się na wszystkim po trochu i niczym wybitnie. Dla mnie nie ma tematów tabu.