Niemiecko-włoski pojedynek w najsłabszej ćwiartce turnieju [ANALIZA by Szymon]

Oscar Otte
Oscar Otte (fot. Shev123 / Wikimedia Commons)

Australijski turniej wielkoszlemowy wkracza w fazę drugich rund. Sporo świetnie zapowiadających się meczów przed nami. W pierwszych rundach było mało niespodzianek, lecz sporo równych i długich spotkań. Co nas czeka teraz?

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Oscar Otte vs. Lorenzo Sonego

Dziś w nocy, Niemiec i Włoch powalczą o awans do trzeciej rundy Australian Open 2022. Zestawienie to jest złożone z dwóch zawodników, którzy grają totalnie różny tenis. Oscar Otte cechuje się solidnością z głębi kortu, małą liczbą niewymuszonych błędów oraz niebywałą walką o każdą piłkę. Co najważniejsze to gracz, który na turniejach wielkoszlemowych potrafi wydobyć z siebie coś, co nie zawsze udaje mu się w turniejach niższej rangi. Nie ma nazwy na ten proces, ale jest to warte uwagi i na pewno godne docenienia. Lorenzo Sonego ustabilizował się już w rankingu na pozycji, która daje mu rozstawienia w większych turniejach, ale nadal jest chwiejny, jeżeli chodzi o dyspozycję dnia. 26-latek potrafi mieć dni, w których serwuje bardzo dobrze oraz posyła wiele uderzeń kończących, ale również przytrafiają mu się mecze, gdzie jego celownik jest dość mocno rozregulowany, a serwis nie zawsze ratuje w kluczowych momentach.

Niemiecki zawodnik pokazał już w zeszłym roku swój olbrzymi potencjał w meczach do trzech wygranych setów. Byliśmy świadkami jego znakomitych meczów z rywalami ze ścisłej światowej czołówki (Zverev, Murray, Berrettini). Wielkim atutem dla Otte jest również fakt, że jest wszechstronnym zawodnikiem. Nie ogranicza się do jednego rozwiązania taktycznego podczas meczu, potrafi zmieniać swoją grę – jak trzeba się bronić to się broni, jak trzeba bardziej zaryzykować to również nie boi się puścić ręki i pójść bardziej do przodu.

Nie potrafię sobie wyobrazić scenariusza, w którym ten mecz kończy się wynikiem 3:0 dla Sonego. Dużo czynników musiałoby się złożyć, aby Włoch od pierwszej do ostatniej piłki nie miał żadnego momentu słabości z przeciwnikiem, który przez całe spotkanie potrafi utrzymać równy poziom gry. Po całym zamieszaniu z udziałem Novaka Djokovica i finalnym wykreśleniu Serba z drabinki ta ćwiartka jest olbrzymią szansą, dla któregoś z niżej notowanych zawodników. Kto z nich da sobie szansę na to, aby australijski sen trwał w najlepsze, a kto będzie musiał przełknąć gorycz porażki? Ciężko przewidzieć. Wiadome jest jednak to, że Niemiec łatwo skóry nie sprzeda i wierzę w korzystny wynik dla Niemca, mimo że nie jest faworytem.

Typ: Oscar Otte powyżej 17,5 gemów w meczu
Kurs: 1,54 (forBET)

Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna).


W środę Australian Open jak i inne sporty można grać BEZ PODATKU! Kupony muszą zostać zagrane z komputera, a szczegóły przedstawiamy TUTAJ!


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.